Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Kargo ve Taşıma Bilgileri

Kargo Bilgileri | Hediyelikbak.com

Tahsilatlı Kargo hizmeti

Kargo Gönderirken bilmeniz gerekenler

 • Kargonuzun alıcısına en hızlı şekilde, zamanında ulaşabilmesi için alıcının adres ve telefon bilgisini doğru ve eksiksiz olarak bildirmeniz gerekmektedir..

 • Kargonuzu teslim alırken güvenliğiniz için kimliğinizi gösteriniz. Kargo teslimatları, sizin ve kargonuzun güvenliği için ancak kimlik kontrolü ile yapılabilmektedir.

 • Adresten alım taleplerinizin hafta içi 17.00'a kadar, cumartesileri 12:00'a kadar bizlere bildirilmiş olması gerekmektedir.

 • Göndereceğiniz kargonun ambalajını, taşımaya elverişli ve güvenli bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Şube görevlimiz ya da kuryemiz kargonuzu kabul standartlarına göre değerlendirerek, teslim alacaktır. Paketleme ihtiyacınız için farklı ebat ve amaçlarla size sunduğumuz ambalaj alternatiflerimizden de faydalanabilirsiniz.

 • Kargo ücreti tercihe göre gönderici ya da alıcı tarafından ödenebilmektedir.

  • Ücreti Göndericiden; Taşıma ücretinin gönderici tarafından kargonun verildiği şubeye ödenmesidir.

  • Ücreti Alıcıdan; Taşıma ücretinin alıcı tarafından kargonun varış şubesine ödenmesidir.

Neleri Taşıyoruz?

Standart Dosya Gönderimi

0-0,5 kg/ds aralığında doküman olan ve belirli bir noktadan belirli bir noktaya daha önceden belirlenmiş teslim sürelerinde teslimatı yapılan hizmetimizdir.

Standart Kargo Gönderimi

Standart Kargo gönderimi ise 01-100 kg/ds aralığında koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderileriniz standart kargo gönderimi kapsamında değerlendirilmektedir.

Sorumluluk Belgesi ile taşınabilecek kargolar

Yetersiz Ambalaj: Taşınma esnasında ambalaj yetersizliğinden dolayı zarar görebilecek ürünlerinizi, tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşıyoruz. (Çevresine zarar verecek şekilde ambalajı yetersiz kargolar, kargo standartları mevzuatının diğer koşullarına da uymak zorundadır.)

Hassas: Vitray, cam ve camdan yapılmış eşyaları, porselen veya seramik eşyaları tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşıyoruz. Ayrıca orijinal ambalajında olmayan elektrikli ve elektronik eşyalar, servis amaçlı taşınan elektrikli ve elektronik eşyalar ile müzik aletleri de tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşınmaktadır.

Ev Eşyası: Kolilenmiş ve sandık içine konulmuş diğer ev eşyaları kargo standartlarının tümüne uymak şartıyla tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşıyoruz. ( Bu şekilde gönderilen kargoların ücreti göndericiden talep edilir. Ayrıca bu kargolar, şubeye getirilip şubeden alınmak ve indirimsiz fatura üzerinden düzenlenmek şartıyla taşınabilir.)

 

Özel Ambalajla taşınabilecek kargolar

Akıcı: Ambalajları belirli standartlarda olan kurumsal müşterilerimizin sıvı kargoları, transfer merkezi müdürünün yazılı onayı ile sözleşmede belirlenen koşullar doğrultusunda taşınacaktır.

Not: Standart Ambalaj, ürünün özelliğine uygun olarak tasarlanmış ve kabul görmüş ambalajlardır.

Hassas: Vitray, cam ve camdan yapılmış eşyalar, porselen veya seramik eşyalar, elektronik eşyalar ile müzik aletleri korumalı kasa veya sandık içerisinde taşınacaktır.

Ev Eşyası: Kolilenmiş ve sandık içine koyulmuş diğer ev eşyalarını kargo standartlarının tümüne uymak şartıyla taşıyoruz. ( Bu şekilde gönderilen kargoların ücreti göndericiden talep edilir. Ayrıca bu kargolar, şubeye getirilip şubeden alınmak ve indirimsiz fatura üzerinden düzenlenmek şartıyla taşınabilir.)

 

Pahada Kıymetli: Cep telefonu ve benzer nitelikteki ürünleriniz “manifesto paketi” içinde taşınmaktadır. (ikinci el cep telefonları, paketi açılıp marka ve model belirlemesi yapıldıktan sonra ve ımeı numarası alındıktan sonra taşınabilir)

 

Diğer: 100 kg' dan az ve tek parça halinde olmak koşuluyla kaporta, aks, direksiyon mili, kepçe kazması, drenaj borusu, dikenli tel, sanayi vanası, inşaat asansörü, tıbbi malzemeler, içindeki sıvısı boşaltılmış akü, hidrolik pompa, şanzıman ve parçaları vb ürünler ile 25 kg. dan az olan vida zincir, somun, çivi gibi metal malzemeler; barkot etiketi yapıştırılabilen ve dağılmaya sebebiyet vermeyecek korunaklı ambalajlarda veya sağlam sandıklarda taşınabilir. Rulo halindeki halı ve kumaşlar, basılı evraklar, film kasetleri veya metal film makaraları korunaklı bir ambalajla çevrelenerek taşınabilir.

Neleri Taşımıyoruz?

 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler

 • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler

 • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar

 • Yaylı yatak ve demonte olamayan mobilyalar

 • Ziynet eşyası, çek, senet, altın, döviz, nakit para, gibi kıymetli evraklar ve yasal olmayan kargolar

 • Tek parça maksimum 100 kg ve 3 metre, tek parça maksimum 101-250 kg ve 5 metre üzeri kargoların taşınması yasak olduğundan bu içerikteki gönderilerinizi teslim almayacağımızı belirtiriz. (Ancak, göndericinin kargoyu çıkış transfer merkezimize getirmesi ve alıcının varış transfer merkezinden teslim alması koşuluyla tek parçada 250 kg ve 5 metre uzunluğa kadar olan kargolar kabul edilebilir)

 • Barkot dışında özel kalemle kodlanmış çuvallar

 • Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler

 • Ambalajı olmayan açık gönderiler

 • Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler

 •  

KOKART

Kaliteli Saten Yaka Kokart Üretimi

BUTON ROZET

Baskılı Buton Rozet Üretimi

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.